12137/​30

Knud Petrussen (f. Grønland 1915, d. sst. 1973)

To figurer af udskåret fedtsten i form af fabeldyr, en sign. KP. H. 16–19 cm. (2)

Sælger oplyser

Fremstår med almindelig aldersslitage.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

1.750 kr

18 bud

1.750 kr
(Autobud) 1.700 kr
1.700 kr
(Autobud) 1.650 kr
1.600 kr
1.550 kr
(Autobud) 1.500 kr
1.500 kr
(Autobud) 1.450 kr
1.400 kr
1.350 kr
(Autobud) 1.300 kr
1.250 kr
(Autobud) 1.200 kr
1.150 kr
1.100 kr
1.050 kr
1.000 kr