12137/30
Knud Petrussen (f. Grønland 1915, d. sst. 1973)
To figurer af udskåret fedtsten i form af fabeldyr, en sign. KP. H. 16–19 cm. (2)
Fremstår med almindelig aldersslitage.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud