2125/141
Blanc de Chine figur i form af Guanyin siddende på klippe med barn i armen og flankeret af to større børn. Kina, 19. årh. H. 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl i form af revner. Minimale afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud