2412/​886

Tue Poulsen (f. København 1939)

Sofabord af eg. Top med fliser af stentøj. Sign. Tue. H. 48. L. 134. B. 80.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Hak og mindre kantafslag.

Moderne kunst og design, 19. marts 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK