1725/94
Engelsk maler, 19. årh.
Landskab med skovsø. Sign. G. Simson... pinx 18?7. Olie på papir monteret på malepap. 37,5×55,5.
Talrige krakeleringer samt enkelte afskalninger. Retoucheringer. Behov for rensning. Malepap med ujævnheder og flossede hjørner.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag