2103/625
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Komposition nr. 1 fra serien “H.C. Andersen Suite”. Sign. Carl-Henning Pederesen, 47/75. Litografi i farver. Lysmål 78×53.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud