2115/21
Samling Grønlandske figurer af fedtsten. 20. årh. H. 5–16 cm. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag