2115/​21

Samling Grønlandske figurer af fedtsten. 20. årh. H. 5–16 cm. (7)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK