12038/209
Gerda Strøm (f. København 1886, d. 1959)
Opstilling med krysantemum. Sign. Gerda Ström 1911. Olie på lærred. 38,5×44. Rammemål 48×55.
Overfladesnavs og gamle reparationer. Ramme med bemaling
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag