S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Fiskerkoner og handlende i solen på Gammel Strand. Sign. S. C. Bjulf. Olie på lærred. 68×86.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1543, 2015 nr. 105.
Enkelte mindre retoucheringer. Minimal perforering og afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
16 bud