2033/​33

Ægformet bonbonniere af changerende grønlilla glas a la alexandrit med montering af forgyldt metal. 20. årh. H. 12,5 cm.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK
1.000 DKK