1205/508
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Cirkulært flisebord rigt dekoreret med blomsterpige, bladværk og espalierer. Sign. Bjørn Wiinblad 72. H. 73. Diam. 130.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Moderne kunst og design, 31. januar 2012
Vurdering
Hammerslag