1205/​508

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

Cirkulært flisebord rigt dekoreret med blomsterpige, bladværk og espalierer. Sign. Bjørn Wiinblad 72. H. 73. Diam. 130.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Moderne kunst og design, 31. januar 2012

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK