I. H. Brandt (f. København 1850, d. Frederiksberg 1926)
“Sommerdag paa Skovsti, Ørholm”. Sign. I. H. Brandt 1908. Olie på lærred. 49×72.
På bagsiden signeret udstillingsetiket fra Charlottenborg, nr. 3.
Enkel uregelmæssighed i venstre, nedre hjørne. Rids i højre nedre hjørne.
1022518 |