2439/​98

Fransk konsolur af forgyldt bronze, prydet med blomster og figurer, hvidemaljeret urskive med arabertal. Rokoko form. 19. årh. H. 55. B. 37.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Glas på bagbeklædning mangler.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

853208 1.500 DKK