2449/20
Ikon med fremstilling af Gudsmoder med Jesusbarnet, oklad af delvist forgyldt sølv. Tempera på træpanel. 19. årh. 21×16.
Ormehuller på bagsiden. Træet delvist frønnet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering