2004/1
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Landskab med høstakke. Sign. monogram 25/8 70. Olie på lærred. 45×30.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 750, 2005 nr. 1241.
Små sømhuller langs kant. Mindre krakeleringer. Behov for rensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag