2435/231
Blomsterkurv af sølv i gennembrudt arbejde, oval form med svinghank. Indsats af glas. S.& M. Benzen. 19. årh.s slutning. H. 21,5 cm L. 25 cm B. 18 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere brud/lodninger.
Vurdering