Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Grønlandsk landskab med personer. Sign. Emanuel A. Petersen. Olie på lærred. 50×70.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
826664 (Autobud) | ||
837297 | ||
826664 (Autobud) | ||
830118 | ||
826664 | ||
837297 |