Kay Christensen (f. Hellerup 1899, d. Katrinebæk v. Lundby 1981)
Jeppe Vontillius (f. Frederiksberg 1915, d. Fredensborg 1994)
Christian Pedersen (f. Odder 1908, d. 1982)
Kay Christensen: To kompositioner. Tryksign. Kay 1938, den ene yderligere sign. Kay C. med blyant. Litografier. Lysmål hhv. 55×70 og 53×58; Jeppe Vontilius: Grønt landskab med vej. Sign. Jeppe Vontilius 1984, 279/280. Litografi i farver. Lysmål 49×65 og Christian Pedersen: Landskab med marker. Sign. Chr. Pedersen 81, 9/11. Litografi i farver. Lysmål 47×60. (4)
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2014