876/​1698

Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993)

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med polykromt geometrisk mønster på blå base. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. AGS. L. 246. B. 166.

Kunsthåndværk & design, 7. december 2017

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK