2131/​54

To næsten identiske russiske hurricanes af messing med tulipanformede shades af klart glas, dekorerede med forskellige blomstermotiver. Ca. 1900. H. 48,5. (2)

Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Skader/reparationer på messing

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK