2131/54
To næsten identiske russiske hurricanes af messing med tulipanformede shades af klart glas, dekorerede med forskellige blomstermotiver. Ca. 1900. H. 48,5. (2)
Buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Skader/reparationer på messing
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag