2435/823
William Watting (, Danmark. 20. århundrede.)
Dækketøjsskab af cubamahogni med messingsko. Front med to riflede jalousidøre samt to skuffer. Greb af messing. Profilerede kanter. Indvendig med udtræksbakker og hylder. Udført for William Watting. H. 143. B. 166. D. 48.
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.
Vurdering