1337/92
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
“Jagt paa Stranden. Sønderho”. Sign. Johan Rohde Fanø 1921. Olie på lærred monteret på malepap. 30×36.
Ældre malerier og møbler, 9. september 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud