2119/737
Povl Christensen (f. København 1909, d. Helsingør 1977)
Udsigt fra et vindue. Sign. Povl C 37. Olie på lærred. 84×124.
Krakeleringer. Behov for rensning.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag