1946/401
Ole Due (f. København 1875, d. sst. 1925)
Vinterlandskab ved hus og marker. Sign. Ole Due. Olie på lærred. 32×51.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag