2125/9045
Claude Clodion (f. 1738, d. 1814)
Dansende og spillende bacchantinder og pan, figurgruppe af forgyldt bronze, profileret base af marmor. Mærket 'Clodion'. 19. årh. H. 44.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
51 bud