2144/278
Fransk kaffekande af sølv, prydet med ciseleret orneamentik, kartoucher, hvori graverede initialer og “Norge”. Mester Maison Odiot, Paris. Vægt ca. 870 g. 20. årh.s begyndelse. H. 22.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud