2021/179
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Parti fra Grønland med solnedgang over et ishav. Sign. E. A. P. Olie på lærred monteret på træ. 32,5×38,5.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud