2148/979
Dansk snedkermester
Et par lænestole med ben af bejdset bøg. Sider, ryg og sæde betrukket med grå, lilla og lyserødt mønstret stof. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stof med pletter, smuds og slitage/huller på armlæn.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag