2148/​979

Dansk snedkermester

Et par lænestole med ben af bejdset bøg. Sider, ryg og sæde betrukket med grå, lilla og lyserødt mønstret stof. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stof med pletter, smuds og slitage/huller på armlæn.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag