1703/557
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
Cirkulært spisebord af kirsebærtræ med udtræk samt to tilhørende tillægsplader. Udført og stemplet hos PP Møbler. H. 72. Diam. 120. L. 120/180/240. (3)
Original kvittering medfølger.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag