2023/​505

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

“Lost horizon”, 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Akvarel på papir. Bladstørrelse 33×25.

Original stand. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

15.000 kr.

Hammerslag

42.000 kr.

37 bud

42.000 kr.
40.000 kr.
38.000 kr.
36.000 kr.
34.000 kr.
32.000 kr.
30.000 kr.
29.000 kr.
28.000 kr.
27.000 kr.
26.000 kr.
(Autobud) 25.000 kr.
25.000 kr.
(Autobud) 24.000 kr.
23.000 kr.
(Autobud) 22.000 kr.
21.000 kr.
(Autobud) 20.000 kr.
19.500 kr.
(Autobud) 19.000 kr.
18.500 kr.
18.000 kr.
17.500 kr.
17.000 kr.
16.500 kr.
16.000 kr.
15.500 kr.
15.000 kr.
14.500 kr.
14.000 kr.
13.500 kr.
13.000 kr.
(Autobud) 12.500 kr.
12.000 kr.
(Autobud) 11.500 kr.
11.000 kr.
10.500 kr.