2116/88
Dansk maler, 18. årh.
Portræt af Sophie Petronella Sehested. Usigneret. Olie på lærred. Oval. 65×49.
Krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning. Lapper på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag