1821/759
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
Bordlampe af messing med kegleformet skærm og kipled. Stamme forsynet med greb af teak. Model B187. H. 47.
Brugsslitage. Buler og skævheder. Manglende skruer. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 22. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud