2115/​113

Giusto Viti (, 19.-20. årh.)

Buste af alabast i form af en smilende dreng med hue. Sign. Giusto Viti. H. 29.

Hak på læben. Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Let snavset.

Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
600 DKK