2115/113
Giusto Viti (, 19.-20. årh.)
Buste af alabast i form af en smilende dreng med hue. Sign. Giusto Viti. H. 29.
Hak på læben. Ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Let snavset.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag