12004/143
Thor Bøgelund-Jensen (f. Sorø 1890, d. Gentofte 1959)
Lands Mejeri. Udstillingsplakat. Tryksign. Bøgelund 1953. Litografisk tryk i farver, monteret på lærred. Bladstørrelse 85×62. Uindrammet.
Spor efter tegnstifter i alle hjørner, flossede venstre side. Monteret på lærred.
Kunst, antikviteter & design, 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag