2032/30
Sverre Næsheim (f. Stavanger 1900, d. sst. 1976)
“Peer Gynt”. Usigneret. Tredelt glasmaleri, monteret i ramme med rundbuer, overglas af bølget, klart glas. H. 138. B. 158.
Afskalninger. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag