2032/​30

Sverre Næsheim (f. Stavanger 1900, d. sst. 1976)

“Peer Gynt”. Usigneret. Tredelt glasmaleri, monteret i ramme med rundbuer, overglas af bølget, klart glas. H. 138. B. 158.

Afskalninger. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag