2022/50
Par taburetter af gråmalet træ, tilspidsede kannelerede ben, sæder med rødt møbelstof. Gustaviansk form. 20. årh.s begyndelse. (2)
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag