Alfred Benzon (f. København 1855, d. sst. 1932)
“Parti fra Christiansholms Tørvemose mellem Klampenborg og Ordrup”. Sign. monogram Christiansholms Mose 1882. Olie på lærred. 84×143.
Udstillet: Charlottenborg 1883 nr. 31.
Mindre krakeleringer og retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Let bule ved nedre venstre hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
28 bud