2427/​183

Alfred Benzon (f. København 1855, d. sst. 1932)

“Parti fra Christiansholms Tørvemose mellem Klampenborg og Ordrup”. Sign. monogram Christiansholms Mose 1882. Olie på lærred. 84×143.

Udstillet: Charlottenborg 1883 nr. 31.

Mindre krakeleringer og retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Let bule ved nedre venstre hjørne.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

28 bud

858242 (Autobud) 13.000 DKK
892632 12.500 DKK
858242 (Autobud) 12.000 DKK
892632 11.500 DKK
858242 (Autobud) 11.000 DKK
892632 10.500 DKK
858242 (Autobud) 10.000 DKK
892632 10.000 DKK
858242 (Autobud) 9.500 DKK
892632 9.000 DKK
858242 (Autobud) 8.500 DKK
892632 8.000 DKK
858242 6.500 DKK
892632 (Autobud) 6.000 DKK
858242 6.000 DKK
892632 5.500 DKK
858242 (Autobud) 5.000 DKK
892632 4.800 DKK
858242 2.600 DKK
892632 (Autobud) 2.500 DKK
858242 2.400 DKK
892632 (Autobud) 1.750 DKK
858242 1.700 DKK
892632 1.650 DKK
858242 (Autobud) 1.600 DKK
892632 1.600 DKK
858242 1.550 DKK
502391 1.500 DKK