2449/156
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign. Knyttet med korkuld på silkkæde og partier med silkeluv. Ca. 900.000 kn. pr. m2. Signeret: Isfahan Ghafarian. 20. årh.s anden halvdel. 176×107.
Slidte/manglende frynser/Flossede ender.
Fra
i
Glostrup
Vurdering