Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
“Sensuelt interiør”, “Vi to” og “kornmarken” Alle sign. Freddie, 69. Litografi i farver. Lysmål 34×24. (3)
Litteratur: Mogensen & Raben-Skov nr. 048, 049 og 045.
Undersøgt i ramme. Original stand.