2435/​7565

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Résistance masculine” fra mappen “Schweizer Suite”. Sign. Jorn 53, 39/50. Udgivet af Edition van de Loo, München 1961. Trykt hos Graf-Presse, München. Bladstørrelse 38×27,5.

Litteratur: Van de Loo nr. 165.

Proveniens: Karl P. Van Stuijvenbergs samling.

Original stand. Undersøgt i ramme.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

806575 3.400 DKK
843781 3.200 DKK
806575 3.000 DKK