2435/7565
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Résistance masculine” fra mappen “Schweizer Suite”. Sign. Jorn 53, 39/50. Udgivet af Edition van de Loo, München 1961. Trykt hos Graf-Presse, München. Bladstørrelse 38×27,5.
Litteratur: Van de Loo nr. 165.
Proveniens: Karl P. Van Stuijvenbergs samling.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Vurdering
815191 | ||
1005284 | ||
806575 (Autobud) | ||
1005284 | ||
806575 | ||
843781 | ||
806575 |