2445/823
Henry Kjærnulf, tilskrevet (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Seks stabelstole med stel af bøg. Udført og mærket hos Sorø Stolfabrik. 1950'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger.
Fra
i
Vurdering