2148/74
Engelsk bowfront kommode af mahogni, front med to skuffer og låger bag hvilke hylde, beslag af messing og bronze. 19. årh. H. 96. B. 123. D. 60.
Ridser og mærker. Finérskader. Pyntelister mangler. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag