2108/790
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
To bogstøtter af patineret diskometal støbt i form af elefanter. Stemplet monogram Just A., dessin 165. H. 12. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Slitage i dele af patinering.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud