879/​994

Signeret Baotou-Suiyuan tæppe, Kinesisk. Centralt motiv med jardiniere, blomsterkumme, blomstervaser og inderbort med fuglemotiver på gylden-beige bund. Signeret: Dun Ji Yan. 20. årh.s første halvdel. 351×268.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 1. juni 2018

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag