1947/​295

Beiderwand vægtæppe, vævet i brunt med figurer, fugle, heste, træer, blomster og bladværk i relief. 19. årh. 164×98.

Slitage langs kanter. Plettet.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag