2031/70
Robert Panitzsch (f. Mecklenborg 1879, d. København 1949)
Kanalparti fra København med udsigt til Børsen og Christiansborg Slots tårne. Sign. Robert Pan 40. Olie på lærred. 100×80.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud