2050/8680
Russisk skrin af papier-mâché med lakarbejde, låg dekoreret i farver med landsbysceneri. 19. årh.s slutning. H. 5,5. L. 22,5.
Mindre aldersslitage, bl.a. låg med krakeleringer og retoucheringer.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag