2015/689
Dansk møbeldesign
Standur i kasse af palisander, skive, pendul og lodder af messing. 1960erne. H. 185.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let falmet. Urværket fungere, men vi garanterer ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag