1825/738
Johan Lund
Dækketøjsskab af valnød, front med fire skuffer og to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Greb af messing. 1940'erne. H. 161. B. 122. D. 42.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. To nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 19. juni 2018
Vurdering
Hammerslag